ANUNȚ angajare EXPERT IT

Descrierea organizației

Cu o experiență de peste 20 de ani în domeniul reprezentării intereselor angajaților, „Federația Solidaritatea Sanitară” din România pune accent pe profesionalism și calitatea sprijinului acordat membrilor organizației. Având în vedere sectorul în care activează, organizația este într-o dezvoltare continuă, căutând mereu cele mai adecvate soluții în fața schimbărilor.

Candidatul ideal

Suntem în căutarea unui Expert IT creativ și profesionist, pentru a se alătura echipei noastre.

Locul de muncă: Jud. Galați, loc. Galați str. Col. Nicolae Holban nr. 10.

Scurtă descriere a activității

Activitatea se desfășoară în cadrul unor proiecte pe fonduri structurale implementate de organizație, în calitate de expert IT, respectând condițiile specifice de raportare și verificare specifice proiectelor pe fonduri structurale și împreună cu alți experți în cadrul proiectelor (inclusiv IT).

Cerințe de bază:

Experiență în proiectare, creare și gestionare de software.

Experiență în proiectarea și dezvoltarea de site-uri și aplicații.

Diplomă de licență/masterat în domeniul informaticii, inginerie informatică, programator, sau din domeniu strâns legat de responsabilitățile postului

Certificate/calificări speciale în domeniu.

Cunoașterea limbii engleze.

Cunoștințe solide de utilizare a programelor relevante pentru realizarea sarcinilor de lucru.

Experiență practică în creare, editate materiale pentru utilizare pe site-uri web.

Constituie avantaje:

Experiență în lucrul cu IA.

Cunoștințe avansate în utilizarea pachetului Microsoft Office pentru sarcini administrative și de raportare.

Gestiune sisteme IT studio podcast.

Experiență in activitatea de mentenanță dispozitive, echipamente de calcul, servere, rețelistică.

Elaborarea specificații tehnice pentru achiziție infrastructură IT.

Creare și editare de conținut pentru diverse platforme digitale și rețele sociale.

Cunoașterea modului de funcționare a organizațiilor sindicale.

Capacitate de a lucra eficient, individual și în echipă.

Excelente abilități de organizare a timpului.

Alte abilități:

Receptiv la nevoile organizației.

Capacitate de a prioritiza sarcinile de lucru.

Flexibil și adaptabil la schimbare.

Propune soluții eficiente la situațiile neprevăzute.

Atenție deosebită la detalii.

Responsabilitățile postului:

Elaborează aplicațiile IT stabilite și se asigură de instruirea în privința utilizării acestora.

Participă la organizarea condițiilor funcționalităților aplicațiilor/site-urilor dezvoltate.

Realizează sub-secțiuni ale paginilor dezvoltate.

Integrează nevoi și funcții ale domeniului sindical în proiectarea aplicațiilor/site-urilor.

Desfășoară activitatea de dezvoltare a site-urilor, aplicațiilor și platformelor.

Realizează arhitectura aplicațiilor care se vor dezvolta.

Creează și implementează elemente grafice de conținut.

Asigură dezvoltarea și mentenanța infrastructurii IT.

Asigură sprijinul tehnic pentru instalarea softurilor specifice activităților.

Preluarea și mentenanța sistemelor existente.

Gestionarea și depanarea problemelor de funcționare ale sistemelor.

Este responsabil de actualizarea tehnică a configurărilor și de protecția datelor și sistemelor.

Realizează sarcini administrative și de raportare .

Beneficii:

Pachet salarial competitiv.

Dezvoltare profesională.

Program de lucru flexibil.

Date de contact pentru a aplica:

Candidații pot trimite CV-ul împreună cu copia documentelor care dovedesc competențele și experiența, recomandările și portofoliul de activități la următoarele adrese:

  • Format fizic: Federația „Solidaritatea Sanitară” din România, Jud. Galați, loc. Galați, str. col. Nicolae Holban nr. 10bis
  • E-mail: solidaritateasanitara@yahoo.fr.
  • Tel. Contact: 0725 911 200.

etichete